Anasayfa / Zayıflama / Herbalife Nedir?

Herbalife Nedir?

Herbalife, 1980 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan Herbalife International, hisseleri New York Borsasında (NYSE) işlem gören dünyanın en büyük doğrudan satış şirketlerinden biridir. Herbal türkçe olarak  ot , doğadan, doğal, şifalı bitki anlamına gelirken life ise hayat , yaşam anlamına gelir. Doğal yaşam anlamına gelen şirket Mart 1998’de Türkiye’de faaliyetlere başladı. Ürünler İç ve Dış Beslenme Ürünleri, Herbalife Beslenme Enstitüsü ve Bilimsel Danışma Kurulundaki Nobel Ödüllü Bilim adamlarının ortak çalışmaları sonunda  müşterilerine sunulmaktadır.

Şirket ürünlerini doğrudan satış yöntemi ile satmaktadır.

Herbalife sağlıklı ve dengeli beslenme ürünleridir. Ürünlerin amacı optimum beslenmeyi minimum kalori ile sağlamaktır. Ürünlerin hepsi bitkisel ürünlerdir. Kilo kontrolü ve formda kalmak isteyenler içindir.

Herbalife’ın Çıkış Öyküsü:

Bir reform okulunda zaman geçirmiş bir genç olan Hughes (Herbalife’ın kurucusu), annesini kazara aşırı dozda reçeteli diyet haplarından kaybetti ve insanların kilo vermelerine yardımcı olmak için daha güvenli ve daha iyi bir yol bulmaya başladı. 23 yaşındayken, sadece dokuzuncu sınıf bir eğitimle şirketin ilk adımlarını attı.

Herbalife Hakkında Yanlış Bilinenler:

Ürünler hayvansal katkı maddeleri ve efedrin içermez içermez. İlaç ya da zayıflama tabletleri / hapları değildirler. Diyet değildir. Hastalık ya da herhangi bir teşhis için kullanılmaz.

Herbalife Zayıflatır Mı?

Herbalife kullanıcı da bıraktığı tokluk hissi sayesinde kilo vermenize yardımcı olur fakat düzenli beslenme ve spor olmadığı sürece kilo kaybı gözlemlenemez. Kişi düzenli ve sağlıklı beslenirse ve spor yaparsa kilo kaybı rahatça yaşanır. Ayrıca alınan Herbalife ürünlerinin de düzenli kullanması gerekmektedir. Tokluk hissi dışında metabolizmayı hızlandırmasıyla da zayıflatma da büyük bir rol üstlenir.

Herbalife Ürünlerinin  İçindekiler:

Ürünlerin içerisinde genel olarak proteinler, amino asitler, vitaminler, mineraller ve aloe vera, yeşil çay, ginseng, gingko, guarana, kediotu, lavanta, testere palmetto, ekinezya, astragalus, zencefil, şerbetçiotu gibi seçilmiş botaniklerdir. , yabanmersini, sebze ve meyve özleri bulunur. Zamanla ürünlerin içeriğinde değişikliklerde olmuştur.

Herbalife Nasıl Alınır Ve Nasıl Kullanılır?

Herbalife ürünlerine sahip olmak için bir mağazadan alamazsınız. Ürünleri doğrudan internet sitesinden alabilir ya da internet üzerinden satıcılarıyla görüşebilirsiniz. Ürünleri alırken nasıl bir program seçeceğinize karar vermeniz gerekecektir. Programlar 3’e ayrılır:

  • Hızlı Başlangıç Programı: Öğün yerine kullanılan shakeler, toz çaylar, multivitamin ve mineraller, metabolizmayı hızlandıran takviyeleri içeren bir programdır.
  • Gelişmiş Program: Hızlı Başlangıç programında ürünlerin aynısıdır fakat ekstra olarak enerjiyi arttırma ve sıvı tutulmasını (ödemi) azaltmak gibi ürünlerde vardır.
  • Nihai Program: Gelişmiş Programda ki ürünler bulunur fakat bu seferde kan şekeri yönetimi , sindirim için ilavede bulunur.

Ürünleriniz elinize ulaştıktan sonra tek yapmanız gereken öğünlerinizden 1 ya da 2 tanesini Herbalife Shakeler ile değiştirmektir. Ürünleri kullanırken zorunlu kılınan bir diyet yoktur fakat bolca su tüketimi, meyve ve sebze kullanımı zayıflamanızda yardımcı olduğu için önerilmektedir.  Herbalife ürünlerinde belirli bir zaman kısıtlaması yoktur. Kullanıcılar genelde hedeflediği kiloya ulaşınca kullanmayı bırakırlar.

Herbalife ürünleri günü hızlı ve yoğun geçen kişiler için iyi bir alternatiftir. Fakat ürünlerin avantajları ne kadar çoksa dezavantajları da o kadar çoktur. Doktor kontrolünden geçmedikçe ürünlerin kullanılması önerilmez. Bazı kullanıcılarda karaciğer rahatsızlığı çıkaran ürün aynı zamanda sizde alerjik reaksiyonda gösterebilir. Kullanıcılardan bazıları ürünleri bıraktıktan sonra tekrar kilo aldıklarını da dile getirmişlerdir. Ayrıca ürünlerin pahalı olması da devamlılığı azaltan etkenlerdendir.

“Başarımız yalnızca gücünün bir yansımasıdır ”

-Hughes

Hakkında ozonmedya

Bu yazımızı okudunuz mu?

Chia Tohumu ile Kilo Verme

Son yılların kilo vermede en çok söz edilen chia tohumu nane bitki türlerinden biri olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir